Kas yra EYE VILNIUS?

Gegužės 3-4 dienomis LITEXPO parodų centre vyksiantis nemokamas ir atviras renginys kvies 16–30 metų amžiaus žmones dalyvauti diskusijose, dirbtuvėse, debatuose Europos jaunimui aktualiomis temomis.

European Youth Event kas du metus vyksta Europos Parlamente Strasbūre ir surenka tūkstančius jaunų žmonių iš visos Europos Sąjungos ir pasaulio. Renginio metu jaunuoliai dalijasi savo Europos ateities idėjomis ir diskutuoja apie būdus ją tobulinti. EYE siekia skatinti jaunuolių lygybę, įtraukimą ir tvarumo principus, tvirtai įsipareigodamas užtikrinti renginio prieinamumą visiems.

Nors kiekvieną kartą EYE į Europos Parlamentą pritraukia tūkstančius jaunų žmonių, jame sudalyvauti gali ne kiekvienas norintis. Tai sukelia kelios priežastys: norinčių dalyvauti yra daugiau nei registracijos vietų, kelionė į Strasbūrą yra brangi ir prieinama ne kiekvienam, ne visi motyvuoti jauni žmonės kalba anglų ar prancūzų kalbomis ir daug kitų. Dėl to vietiniai EYE suteikia jaunuoliams Europos miestuose ir regionuose unikalią Europos jaunimo renginio (EYE) patirtį ir galimybę susitikti su kitais jaunais žmonėmis, dalintis idėjomis su ekspertais, aktyvistais ir sprendimų priėmėjais.

EYE Vilnius vyks simboliškais Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmečio metais. 2024 metais Vilnius tapo pirmuoju Šiaurės/Rytų Europoje vykstančiu Local EYE! Jauni žmonės iš visos Lietuvos bei Europos šalių turės šansą tapti vieno didžiausių tarptautinio jaunimo renginio Lietuvoje ir Europoje dalimi

EYE Vilnius kviečia jaunuolius susipažinti su Europos Sąjungos siūlomomis galimybėmis ir spręsti, kokioje Europoje norime gyventi ateityje. Nuo mobilumo galimybių iki emocinės sveikatos svarbos – EYE VILNIUS aptariamų temų sąrašas yra platus, kad atlieptų visus jauno žmogaus poreikius. Renginio metu jaunuoliai galės reikšti savo nuomonę diskusijose, dalyvauti dirbtuvėse bei atrasti daugiau įkvepiančių veiklų bei pasiūlymų EYE VILNIUS Galimybių mugėje.

Kursime erdvę laisvai diskutuoti, kurti, susipažinti su bendraminčiais ir spręsti kokią ateities Europą nori matyti jaunas žmogus Lietuvoje. 

Renginys dalinai finansuojamas Europos Parlamento, organizuojamas LiJOT (Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos), VJOSAS (Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“) bei Vilniaus miesto savivaldybės.

LT